İhtiyacı olan alıyor, bu mağazada her şey bedava

Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesinde belediye tarafından açılan 'giysibank' mağazasında dar gelirli vatandaşların kıyafet ihtiyaçları ücretsiz karşılanıyor.

  • Video
  • 19 Ekim 2023 11:58
  • Güncelleme : 19 Ekim 2023 11:58

Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesinde belediyenin dar gelirli vatandaşlar için hizmete açtığı 'giysibank' mağazasında bulunan kıyafetler kadınlar tarafından üretiliyor.
Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesinde belediye tarafından açılan 'giysibank' mağazasında dar gelirli vatandaşların kıyafet ihtiyaçları ücretsiz karşılanıyor. Çocuk ve yetişkinler için kıyafetlerin birçoğu mağazada üretiliyor. Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, 3 yıldır faaliyette olan giysibank mağazasına çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiğini söyledi.
Giysileri imal ettiklerini ifade eden Tekin, "Mağazalardaki ürünleri aldık. Biz bu ücretsiz olarak dağıttığımız ürünleri kendimiz imal etmeye başladık. Bunlar nedir? Çocuk eşofman takımları, bayan bluzları, etekleri ve kışlık giysiler olarak malzemelerini alıyoruz; iki tane de bayan arkadaşımız bunları atölyemizde işliyor ve halkımızın kullanımına sunuyor. O da inanılmaz bir rağbet gördü. Biz bu süreyle artırarak gidiyoruz ve vatandaşlarımıza bir hizmet sağlıyoruz" dedi.
Başkan Tekin, ilçede yaşayan depremzede vatandaşların da kıyafet ihtiyaçları mağazadan karşılandığını belirterek, "İlçemizde depremden zarar gören arkadaşlarımız da var. 54 tane ev var. Bir kısmı gitti bir kısmı da duruyor. Onları içinde kolaylık oldu. Okulların da açılmasıyla genç kardeşlerimizin kaban ihtiyaçları vs. oldu. Polar türü malzemeleri de kendimiz imal etmeye başladık" diye konuştu.

İhtiyacı olan alıyor, bu mağazada her şey bedava İhtiyacı olan alıyor, bu mağazada her şey bedava İhtiyacı olan alıyor, bu mağazada her şey bedava İhtiyacı olan alıyor, bu mağazada her şey bedava İhtiyacı olan alıyor, bu mağazada her şey bedava İhtiyacı olan alıyor, bu mağazada her şey bedava

Depremin 198. saatinde enkaz altından Türkiye'ye el salladılar
İlginizi Çekebilir

Depremin 198. saatinde enkaz altından Türkiye'ye el salladılar

Kırıkkale Valisi Makas: "’Dünya beşten büyüktür’ diyebilmek bu ruhun dirilişidir"
İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Valisi Makas: "’Dünya beşten büyüktür’ diyebilmek bu ruhun dirilişidir"

Bitkin düşen yavru ebabil kuşu tedavi altına alındı
İlginizi Çekebilir

Bitkin düşen yavru ebabil kuşu tedavi altına alındı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

81914

Kırıkkalegücü’nde kriz çözüldü! Futbolcuların paraları ödenecek

Sanayi üretimi yıllık yüzde 1,1 arttı

Yavuz Kuzucu’ya anlamlı destek

Bayram ikramiyesi 3 bin TL’ye yükseliyor

Güven Gündüz ve takımından önemli başarı

Çiftçiler için yeni destekler hazırlanıyor

SIRADAKİ HABERLER